CupVinnare

Från 2017 spelas cupen bara med ungdomslag under 12 år viket gör att det inte finns några tabeller och cupsegrare

Damer                                               Herrar

1993  IBS Björns Hög                        Johannesbäcks IBS
1994  Alunda IBK                               Fyrislunds BK
1995  Zinkens IBK                             Morgongåva SK
1996  Mälardalens IBK                      IFK Dannemora/Österby
1997  Högdalens AIS                         IFK Dannemora/Österby
1998  Tensta IBF                               Fyrislunds BK
1999  IFK Dannemora/Österby          Råsunda IS
2000  IFK Dannemora/Österby          Westermalm/Alvik IBK
2001  IFK Dannemora/Österby          IBK Katedral
2002  Råby BK                                   Råby BK
2003  Sten Sture BK                           IFK Täby
2004  IFK Dannemora/österby            Funbo IF
2005 Järfälla IBK                                Kärrviolen IC
2006  Gävle GIK                                 Årsta IBk
2007  Bergs IK                                    Sten Sture BK
2008  Ersboda SK                               IBK Aston
2009  Hässelby SK                             Sundbybergs IK
2010  Gottsunda IBF                           Rasbo IK
2011  Gottsunda IBF                           Jakobsbergs IBF
2012  IBK Köping                                Rasbo IK
2013  Alunda IBF                                Gottsunda IBF
2014  Alunda IBF                                Gottsunda IBF
2015  Alunda IBF                                Rasbo IK
2016 Strömsbro IF                              Rosersbergs IK

Det behövdes tre inteckningar i vandringspriset för att få behålla det för alltid.
Det lyckades IFK Dannemora/Österby dam med 2001.
Alunda IBF dam och Rasbo IK herr fick tre inteckningar 2015

Flickor 89/90
2001  Hagunda IF
2002  Arosstadens IBK
2003  Täby IS

Flickor 1990/91
2004  Järfälla IBK
2005  Frötuna IBF

Flickor 1993
2006  Täby IS
2007  Täby IS
2008  Almunge IK

Flickor 1996
2009 Vide SK
2010 Gävle GIK
2011 FBC Uppsala U

Flickor 1999
2013 Sigtuna IF

Flickor 2001
2014 FBC Uppsala Ungdom
2015 Hammarby IF IBK

Flickor 2002
2016 Huddinge IBS

Pojkar 1993
2007 AIK IBK
2008 Telge SIBK

Pojkar 1996
2009 Björklinge BK
2010 Björklinge BK
2011 IK Sirius IBF

Pojkar 1999
2012 Jakobsbergs IBF
2013 Skälby IBK

Pojkar 2001
2014 Tillberga IK Roosters
2015 Stenhagens KK

Pojkar 2002
2016Telge SIBK

I ungdomscuperna har det aldrig funnits några vandringspriser

Comments are closed.